Moskitiera ramkowa – ekologiczne rozwiązanie problemu owadów

Kiedy nadchodzą cieplejsze dni, coraz chętniej otwieramy okna, by wpuścić trochę świeżego powietrza do domu. Jednak bardzo często stajemy przed denerwującym problemem, jakim są wlatujące do środka owady (głównie komary czy muchy). Odgłosy ich bzyczenia mogą denerwować, a komary dodatkowo boleśnie pokłuć. Jak się przed nimi zabezpieczyć, by jednocześnie móc spokojnie przewietrzyć mieszkanie? Rozwiązaniem jest założenie moskitiery.

Co to jest moskitiera?

Jest to specjalnie zaprojektowana siatka z oczkami, które są takiej wielkości, by nie przecisnęły się przez nie nawet małe owady. Umieszcza się ją na oknach lub drzwiach. Jednym z rodzajów moskitier jest  – jej dobrą stroną jest duża wygoda zamocowania, ponieważ się nie roluje i nie przesuwa.

Jakie są zalety takiej ochrony?

Siatka taka jest polecana osobom, którym przeszkadzają latające po mieszkaniu owady, a jednocześnie nie chcą stosować środków owadobójczych takich jak spraye, preparaty odstraszające czy też repelenty. Jest to znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie, bo raz zakupiona siatka może służyć bardzo długo. Moskitiera ramkowa nie zabija żadnych owadów, a więc nie zaburza ekosystemu, w którym każdy z nich jest potrzebny. Siatka taka nie zacienia okna czy drzwi, dlatego miłośnicy słońca mogą być spokojni.

Odpowiedni rozmiar to podstawa!

Ważne jest poznanie wymiarów okna, by jak najlepiej dopasować moskitierę. Warto dodać, że zwykle w ofercie jest też zrobienie jej na wymiar, dlatego nawet posiadacze okien mających dość niekonwencjonalne rozmiary też znajdą coś dla siebie.

Udostępnij: