Nagrobek

Wiemy, że na tym padole czas nasz jest policzony. Przyjdzie kres wędrówki po tej ziemi. Trzeba będzie kiedyś spocząć w grobie. Wszak „z prochu powstałeś, w proch się obrócisz”. Przed nami pochowamy niejednego członka rodziny, będziemy towarzyszyć w ostatniej drodze, w drodze na cmentarz naszym znajomym.
Nagrobek to miejsce oznaczenia pochówku, niezależnie od tego, czy w grobie spoczniemy tradycyjnie w trumnie, czy też ciało nasze będzie poddane kremacji. Nagrobek będzie zawsze.
Dawniej nagrobki były okazałe; nagrobki władców to nierzadko prawdziwe dzieła sztuki, z drogich marmurów, pięknie zdobione. Nagrobki cygańskie ociekają złotymi zdobieniami. Nagrobki granitowe czy nagrobki marmurowe, tradycyjne i wymyślne, nagrobki pojedyncze i na rodzinne grobowce, płyty nagrobkowe, polerowane i matowe — wybór jest duży, rozpiętość cen także.
Gdzie zamówić nagrobek? Zapewne u kamieniarza, najlepiej takiego, u którego jest duży wybór nagrobków. Warto pooglądać katalogi, przeglądnąć kilka propozycji, pospacerować po cmentarzach i wybrać ten, który najbardziej nam się spodoba. Zwracajmy uwagę na sposób wykonania, dbałość o szczegóły, kompleksowe wykonanie usługi.

Udostępnij: