Odpady styropianowe i nasze podejście do ich sprzątania

Kiedyś odpady styropianowe, czyli te drobne kuleczki, które latały niemal wszędzie wokół ocieplanego budynku były uznawane za ten typowy widok, czyli latały wszędzie i nikt się tym nie przejmował. Chyba, że akurat po najbliższej okolicy spacerowali rodzice z dzieckiem, którzy nie chcieli tego, by roczne dziecko wkładało sobie te odpady do buzi. Właśnie tacy ludzie widzieli w tym wszystkim minus, ale poza tym to tylko nielicznym chciało się lepiej pozbywać tego typu odpadków. Większości wystarczało to, że służby miejskie zmiotły to cos do rynsztoka.

Obecne podejście.

Dziś odpady styropianowe raczej traktuje się w ten odmienny sposób, a powiązane jest to z tym, że w telewizji i w sieci te i inne odpady uznaje się za szkodliwe dla zdrowia wielu z nas. Prawdę tego typu głoszą spoty reklamowe, ale nawiązania do tego typu naukowych prawd da się też zobaczyć w wyjątkowo popularnych filmach fabularnych z efektami specjalnymi wygenerowanymi komputerowo. Brzmi to rzecz jasna ciekawie i wpływa na to postrzeganie sytuacji wielu z nas i dlatego tak się staramy o ochronę środowiska naturalnego.

Zyski ze środowiska.

Pewnym jest też i to, że odpady styropianowe pogarszają wygląd i lasów i jezior, czyli pomniejszają atrakcyjność turystyczną konkretnego regionu, a mniej turystów to mniej przychodu dla dość wielu firm, czyli obecnie nikt nie chce oglądać styropianu pływającego po atrakcyjnej turystycznie rzece.

Udostępnij: