PANELE SŁONECZNE DO FARM

Mikrogeneracja energii elektrycznej przy użyciu paneli słonecznych w gospodarstwach jest ostatnio bardzo promowana. Bez wątpienia widzieliście przynajmniej jedną taką instalację słoneczną na budynku gospodarczym lub na terenach rolniczych w pobliżu. Zainteresowanie inwestowaniem w technologię słoneczną gwałtownie wzrosło ze względu na bardzo realne zwroty finansowe, które można osiągnąć, wytwarzając i wykorzystując własną energię elektryczną oraz zmniejszając rachunki.

Po co wykorzystywać energię słoneczną w swoim gospodarstwie?

Rolnicy od tysięcy lat są ekspertami w wykorzystywaniu i wykorzystywaniu energii słonecznej. Niemal każda forma rolnictwa wykorzystuje słońce, efektywnie przetwarzając energię w celu wytworzenia energii potrzebnej do życia.

W ostatnich latach rosnące koszty energii elektrycznej przyczyniły się do eskalacji kosztów ogólnych wpływających na brytyjskich rolników i rentowność ich przedsiębiorstw. Dlatego nie powinno dziwić, że rolnicy i właściciele ziemscy w Wielkiej Brytanii zaczynają zdawać sobie sprawę z potencjału wykorzystania niewykorzystanej powierzchni dachowej paneli słonecznych na budynki gospodarcze lub działki na stosunkowo nieproduktywnych gruntach.

Mogą być idealne dla instalacji fotowoltaicznych, aby wytwarzać własną energię elektryczną, obniżać rachunki za paliwo i potencjalnie zapewniać dodatkowy strumień dochodów w celu wsparcia Twojej firmy. W rzeczywistości wielu farmerów wykorzystujących energię słoneczną już czerpie korzyści finansowe z tej technologii.

Systemy fotowoltaiczne montowane na dachu dla farm

Większość gospodarstw i przedsiębiorstw rolniczych posiada budynki przystosowane do montażu na dachu instalacji fotowoltaicznych. Budynki rolnicze mają zwykle dach o nachyleniu 10-15 °, co generuje znaczne ilości energii, nawet jeśli dach niekoniecznie jest skierowany na południe.

Panele słoneczne na dachach budynków gospodarczych nie wymagają pozwolenia na budowę, a po zainstalowaniu koszty konserwacji i serwisowania instalacji fotowoltaicznych są niskie. Oprócz długoterminowej ochrony przed rosnącymi kosztami energii, a także niższych rachunków za prąd, energia słoneczna jest odnawialna. Oznacza to, że żadne gazy cieplarniane nie są uwalniane ani nie wyczerpują się żadne zasoby naturalne.

Czym są farmy i parki słoneczne?

Parki lub farmy słoneczne to wielkoskalowe instalacje paneli fotowoltaicznych na ziemi, obejmujące od 1 akra do 1000 akrów. Są przyjaznym dla przyrody sposobem wytwarzania energii elektrycznej dla sieci, praktycznie bez hałasu i odpadów.

Wiele farm słonecznych można łączyć z innymi rodzajami rolnictwa, takimi jak wypas owiec, i tworzyć je przez przedsiębiorstwa rolne lub grupy społeczne, aby zapewnić lokalną energię ekologiczną. Parki słoneczne kwalifikują się do programów zachęt finansowych, takich jak umowy PPA.

Udostępnij: