Prawo jazdy w Chorwacji

by jeździć w Chorwacji, potrzebujesz ważnego prawa jazdy z kraju ojczystego, chyba że twoje prawo jazdy kategorii b1 jest napisane innymi literami niż łacińskie. W takim przypadku będziesz potrzebować międzynarodowego prawa jazdy.
Jeśli zostaniesz zatrzymany, możesz zostać poproszony o okazanie paszportu lub dowodu osobistego . Trzymaj go gdzieś pod ręką, na wypadek, gdyby tak się stało.

CZY POTRZEBUJESZ MIĘDZYNARODOWEGO PRAWA JAZDY, ABY PROWADZIĆ W CHORWACJI?

Nie, nie potrzebujesz międzynarodowego prawa jazdy, o ile prawo jazdy kategoria b1 w Twoim kraju ojczystym jest zapisane alfabetem łacińskim. Innymi słowy, jeśli Twoje prawo jazdy kategoria b1 jest napisane inną literą niż łaciński (na przykład chiński, arabski, cyrylica itp.), będziesz potrzebować międzynarodowego prawa jazdy.

CZY JAZDA W CHORWACJI JEST BEZPIECZNA?

W Chorwacji można bezpiecznie jeździć! Drogi są w świetnym stanie, a podróżując z północy na południe można w dużej mierze jeździć autostradami wielopasmowymi.
Chorwaccy kierowcy, zwłaszcza z południa, bywają niecierpliwi i szukają pierwszej okazji do przejęcia. To czasami może cię denerwować, ale przez większość czasu będziesz w porządku i będziesz czuć się bezpiecznie.

Udostępnij: