Renowacja schodów drewnianych – wymiana stopni

Wymiana stopni raz na jakiś czas bywa koniecznością, jeśli chodzi o renowację schodów drewnianych. Pewna część z nas woli uniknąć tej konieczności i ograniczyć zużywanie się stopni za pomocą tych przyklejanych dywaników. One są opcją sprytną, ale trzeba też pamiętać o tym, że zasłaniają ten prawdziwy rysunek drewna, który jest dekoracją, czyli to raczej opcja stosowana po to by na schodach nie przewracały się dzieci biegające w skarpetkach.

Koszt wymiany stopnia lub kilku.

Jeśli nie stosuje się tych dywaników przyklejanych dedykowanych do schodów drewnianych, to renowacja schodów drewnianych powiązana z wymiana stopni jest rzecz jasna sprawą oczywistą. Wiele w tego typu przypadkach zależy rzecz jasna od gatunku drewna, bo każdy ma inną ścieralność i każdy w odmienny sposób opiera się pleśni. Dlatego też jesion jest niżej ceniony od dębu, a te typowe schody niszczą też i te zwyczajne filcowe kapcie, choć nie wybitnie szybko.

Rodzaje impregnatu do drewna

Jeśli chodzi o renowację schodów drewnianych powiązaną z wymianą jednego lub trzech stopni, to po szlifowaniu warto użyć impregnatu wnikającego w powierzchnię, bo takowy to ta lepsza ochrona przed naturalnie postępującym zużyciem. Kluczowe znaczenie ma też i to, że te impregnaty są zróżnicowanymi jeśli chodzi o jakość. Dlatego też najlepiej wybrać ten, który cieszy się najlepszą opinią wśród stolarzy.

Udostępnij: