Wagi samochodowe najazdowe – Dla kogo są przeznaczone

Przedsiębiorcy poszukujący rozwiązań na usprawnienie obsługi klienta coraz częściej decydują się na automatyzację procesu ważenia, w czym pomocne są wagi samochodowe najazdowe. Rozwiązanie to sprawdza się wszędzie tam, gdzie rozliczenie zakupu lub sprzedaży towaru odbywa się na podstawie jego tonażu.

Idealnym więc miejscem, w którym wagi samochodowe najazdowe pomagają w bieżącej obsłudze klientów, są skupy surowców wtórnych czy składy budowlane, obracające towarami sypkimi. Instalując wagę, można szybko przeprowadzać kontrolę tonażu pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z zakładu.

Wagi najazdowe

Wagi najazdowe cechuje także zastosowanie nowoczesnych układów pomiarowych, gwarantujących nie tylko precyzję, ale przede wszystkim szybkość ważenia. Automatyzacja procesu sprzedaży towarów możliwa jest dzięki podłączeniu wagi do dedykowanego oprogramowania lub systemu sprzedażowego, stosowanego w danej firmie. Wówczas, po najechaniu samochodu na wagę, wynik pomiaru jest natychmiast przenoszony do komputera pracownika. Co daje takie rozwiązanie?

Wagi samochodowe najazdowe zintegrowane z systemem sprzedażowym pozwalają na szybkie wystawienie dokumentów np. faktury, czy rozchodu magazynowego, bez konieczności ręcznego przenoszenia wyniku pomiaru do komputera. Usprawnia to proces sprzedaży, a także minimalizuje ryzyko pomyłki, która zdarza się przy manualnym wprowadzaniu tonażu pojazdów. Wagi najazdowe minimalizują także zaangażowanie pracowników w obsługę urządzenia, optymalizując ich czas pracy.

Udostępnij: