Zalety płytek antypoślizgowych

Płytki są częstym wyborem przy wykończeniu podłóg w domu lub w mieszkaniu. Pomieszczenie mogą zdobyć płytki w różnych kolorach i z różnymi wzorami, które dopasują się do gustu każdego człowieka. Często imitują elementy naturalne — kamienie czy beton, a także beton czy cegłę. Do wykończenia kuchni i łazienek, szczególnie pod prysznic najlepsze są płytki antypoślizgowe. Zapobiegają one ślizganiu się na podłodze po wylaniu wody dzięki niskiej wchłanialności wody, można je również czyścić za pomocą mocniejszych detergentów i są odporne na zaplamienia, które zwykle schodzą dzięki jednemu pociągnięciu ściereczki. 

Płytki antypoślizgowe — zalety

Płytki antypoślizgowe nie różnią się praktycznie niczym od zwykłych płytek, które nie posiadają żadnej klasy antypoślizgowości. Mogą być tak samo piękne, barwne i z różnymi wzorami, jak pozostałe. Dodatkowym atutem jest zapewniane przez nie bezpieczeństwo. Nawet po wylaniu wody czy płynu na płytki, istnieje nikła szansa na to, że osoba z nich korzystająca się poślizgnie i nabawi się kontuzji. Dlatego nadaje się idealnie do łazienek lub kuchni. 

Dodatkowym atutem jest ich mrozoodporność. Dzięki niskiemu stopniu wchłanialności wody nie pęka pod wpływem minusowych temperatur i można ich użyć na elementy domów lub mieszkań położonych na zewnątrz — na gankach, balkonach czy tarasach. Są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym na ścieranie i drapanie, dlatego są perfekcyjne dla osób, które posiadają dzieci lub zwierzęta. Można je czyścić zarówno delikatnymi, jak i mocniejszymi detergentami. 

Udostępnij: