Co zabrać na spływ kajakowy Dunajcem?

Chcesz udać się na spływ kajakowy Dunajcem? Nie miałeś wcześniej okazji spróbować czegoś takiego? Jeżeli tak to poniżej prezentujemy najważniejsze rzeczy, które warto mieć ze sobą podczas spływu. Oczywiście bardzo dużo zależy od tego czy udajemy się na spływ jednodniowy, czy też kilkudniowy.

O czym warto pamiętać?

Oczywiście bardzo dużo zależy od tego jak długi będzie spływ, gdzie się odbędzie i w jakiej porze roku. Oczywiście rzekę także należy wybrać dokładnie do oczekiwań i umiejętności. Jeśli chodzi o ubiór, to na spływ kajakowy Dunajcem warto zabrać ubrania odpowiednie do pory roku, jednak niezależnie kiedy się płynie to nie można zapominać o ubraniach szybkoschnących oraz nakryciu głowy. Jest to ważne, ponieważ zawsze możemy się zamoczyć i później będziemy w tych ubraniach musieli siedzieć kilka godzin.

W przypadku spływu jednodniowego większość rzeczy jest tak naprawdę opcjonalna. Do najbardziej obowiązkowych, jak już wcześniej wspominaliśmy należy dodatkowe, zapasowe ubranie oraz nakrycie głowy. Później z rzeczy bardziej opcjonalnych może być kurtka przeciwdeszczowa, buty do wody z twardą podeszwą, okulary przeciwsłoneczne czy też jakieś jedzenie i picie. Jeśli nie zna się okolicy, w której się płynie z całą pewnością może się także przydać dobra, a przede wszystkim dokładna mapa. Jak widać rzeczy do zabrania nie ma aż tak dużo, jednak warto o nich pamiętać.

Udostępnij: