Dlaczego magazyn samonośny jest tak często wybierany?

Przestrzeń magazynowa to bardzo specyficzne miejsce, w którym ważne jest maksymalne wykorzystanie jak największego obszaru. Regały z jednej strony powinny być solidne, z drugiej zaś pojemne. Dodatkowo powinny pozwalać na zachowanie porządku w całym obiekcje. Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie konstrukcji nośnej magazynu.

Jak rozmieścić regały?

Niewątpliwie regały są najważniejszym elementem składowania. Ich rozmieszczenie powinno zapewniać łatwy dostęp do towarów oraz umożliwiać ich transport. Z drugiej strony duże powierzchnie należy zabezpieczać dodatkowymi wspornikami, które zapewnią stabilność konstrukcji. Magazyn samonośny ma tę przewagę nad innymi powierzchniami, że regały pełnią równocześnie funkcję wspierającą budynku. Pozwala to na zaoszczędzenie cennego miejsca. Brak ograniczenia wysokości jest kolejną niepodważalną zaletą magazynu samonośnego. Właśnie dlatego ten typ magazynu świetnie spełnia potrzeby wysokiego składowania.

Kubaturę obiektu można z powodzeniem dostosowywać do potrzeb klienta. Dodać należy, że konstrukcją wspierającą ściany i dach może być każdy ze znanych systemów magazynowych. W wielu branżach magazyn samonośny pomoże znacząco obniżyć koszty składowania. Między innymi z tego powodu to rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem w branży spożywczej. Szczególnie, że taki magazyn może być wykorzystywany również w warunkach obniżonej temperatury.

Udostępnij: