Kompletny przewodnik po iniekcji kurtynowej

Co to jest iniekcja kurtynowa?

Iniekcja kurtynowa to metoda wstrzykiwania ciekłego roztworu do ściany kurtynowej. Zwykle służy do uszczelniania szczeliny między ścianą osłonową a ścianą zewnętrzną.

Iniekcja kurtynowa to metoda wstrzykiwania ciekłego roztworu do ściany kurtynowej. Ten proces jest zwykle używany do uszczelnienia szczeliny między ścianą kurtynową a ścianami zewnętrznymi. Zaletami tego procesu są lepsza izolacja, lepsza kontrola infiltracji wody oraz zmniejszony transfer hałasu ze ścian zewnętrznych do ścian wewnętrznych.

Jak wybrać odpowiedni dla Ciebie rodzaj systemu wtrysku ścian osłonowych

System iniekcji ścian osłonowych to bardzo skuteczny sposób wtłaczania izolacji w ściany budynku. Istnieją różne rodzaje systemów wtrysku ścian osłonowych, z których można korzystać. Najpopularniejszym typem jest system wtrysku pianki, który wykorzystuje piankę do wypełniania ubytków i szczelin w ścianach.

Istnieją inne rodzaje systemów iniekcji ścian osłonowych, takie jak sztywny system izolacyjny, w którym do pustej przestrzeni wkładana jest warstwa tworzywa sztucznego lub gumy. Ten rodzaj systemu stosuje się, gdy w ścianach istnieją już otwory lub ubytki, które należy wypełnić izolacją.

Jakie są różne rodzaje ścian osłonowych i czym się od siebie różnią?

Ściany kurtynowe to ściany, które oddzielają wnętrze budynku od zewnątrz. Zostały zaprojektowane z szeregiem pionowych i poziomych elementów, aby zapewnić ochronę przed warunkami atmosferycznymi, hałasem i intruzami.

Systemy ścian osłonowych można podzielić na dwa typy: systemy ścian osłonowych strukturalnych (znane również jako ściany osłonowe) i systemy ścian osłonowych niekonstrukcyjnych. Systemy ścian osłonowych konstrukcyjnych są budowane ze stali konstrukcyjnej lub żelbetu. Niestrukturalne systemy ścian osłonowych wykorzystują materiały takie jak szkło, drewno, aluminium lub poliwęglan.

Udostępnij: