Kubeczek menstruacyjny – Co to jest?

Dlaczego kubeczek menstruacyjny jest wygodnym rozwiązaniem dla każdej kobiety? Ponieważ ułatwia funkcjonowanie podczas okresu! To krótki opis produktu, nieoddający w pełni zalet tego produktu. Kobiety na całym świecie zaczynają doceniać ten nowoczesny produkt, minimalizujący czynności higieniczne podczas menstruacji.

To jedna z ważniejszych cech kubeczka menstruacyjnego. Nie musisz go wymieniać kilka razy w ciągu dnia. Doskonale spełnia swoją funkcję nawet przez 12 godzin. Jak zatem utrzymać jego higienę? To bardzo proste – wystarczy przemyć go ciepłą wodą, aby znów nadawał się do użytku. Co więcej, nie musisz mieć kilku kubeczków. Wystarczy jeden, aby nawet przez 10 lat można było zapomnieć o tradycyjnych podpaskach lub tamponach.

Kubeczek menstruacyjny

Wiele kobiet zastanawia się, co sprawia, że kubeczek menstruacyjny jest bezpieczny dla organizmu? Odpowiadając, warto wskazać materiał, z jakiego jest wykonany. To medyczny silikon, obojętny dla organizmu człowieka. Jest delikatny i plastyczny, dzięki czemu nie podrażnia ciała, a także zapewnia bezpieczną aplikację. Aby utrzymać kubeczek menstruacyjny w odpowiedniej higienie, wystarczy dokładnie go umyć po zakończeniu okresu, a przed kolejnym wygotować przez około 7 minut.

Co daje kobietom kubeczek menstruacyjny? Pełną niezależność i swobodę! Weźmy pod uwagę tradycyjny dzień. Przeciętnie 8 godzin spędzonych w pracy plus około godzina poświęcona na dojazd. Ile w tym czasie zużywasz podpasek i tamponów? Co najmniej kilka! Zaaplikowany rano kubeczek będzie spełniał swoją funkcję nawet przez 12 godzin. To prawdziwa wygoda. Docenisz kubeczek menstruacyjny również podczas podróży. Już nie musisz martwić się o zmianę podpaski czy tamponu. Nawet podczas długiej wycieczki będziesz czuć się komfortowo.

Udostępnij: