Nowoczesne instalacje sieci sanitarnej

W nowoczesnych instalacjach, w domu podłączonym do sieci sanitarnej, od podłogi do piwnicy biegnie rura (patrz schemat pomp zatapialnych). Rura studzienna ta łączy rurę studzienną ze złączem, tzw. adapterem bezdołowym. Zadaniem adaptera jest zapewnienie dostępu do rury pompy na szczycie domu, aby skierować wodę z pompy do systemu. Ten typ pompy znajduje się pomiędzy studnią a domem w ziemi i wytwarza wysokie ciśnienie, które wciąga wodę ze studni do budynku przez rurę wlotową. Zaleca się, aby pompy wspomagające zbiornik towarzyszyły tego typu pompom studni w celu zwiększenia ciśnienia wody w domu.

Nowoczesne instalacje

Za pomocą pompy głębinowej z silnikiem głębinowym pompa zasysa wodę z gruntu i wtłacza ją rurami wodociągowymi do studni. Jednym z najważniejszych elementów wody jest pompa, która stanowi serce układu pompy wodnej. Pompa elektryczna wysysa wodę z obudowy i pompuje ją do domu przez rurę wodną z polietylenu o dużej gęstości lub czarną plastikową rurę.

Kiedy woda dostaje się do twojego domu, rura jest podłączona do naczynia ciśnieniowego w piwnicy twojego domu. Następnie przewód biegnie po powierzchni skrzynki sterowniczej pompy zasilającej do rury o średnicy 1 1 / 1 / 4 cala, która wychodzi z boku metalowej obudowy przez linię szronu i wchodzi do budynku. Pompa jest centralnym elementem systemu studni i zapewnia energię elektryczną potrzebną do dostarczania wody z wnętrza domu do zbiornika wody. Większość pomp do płytkich studni znajduje się w studniach o głębokości poniżej 25 stóp, zwłaszcza na obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych.

Kiedy nadchodzi czas instalacji pompy głębinowej, może to być trudniejsze niż w przypadku innych opcji wody, ponieważ rury studzienne i przewody pompy muszą być opuszczone do głębszych zagłębień studni. Inne minerały, które gromadzą się na dnie studni, mogą powodować podobne blokady w rurach i z czasem osłabiać ciśnienie wody. Woda ma również niskie pH, co oznacza, że do rur może dostać się kwaśna woda. Gdy pompa ruy studziennej wydaje się być uruchomiona, sprawdź rury wodne w studni pod kątem pęknięć. Lokalni eksperci w dziedzinie wody mogą zaszokować studnię chlorem, ale upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś studnię, aby upewnić się, że jest zamknięta i gotowa. Gdy tylko woda przepływa przez rury pod normalnym ciśnieniem, wyłącz wodę w studni i skup się na środkach zapobiegawczych, aby zapobiec zamarzaniu rur studni w przyszłości.

Udostępnij: