Obudowy studni od projektu po realizację

Obudowa studni to jeden z tych elementów konstrukcyjnych zbiornika, który ma ogromny wpływ na jego funkcjonowanie. Wraz z głowicą, denkiem, prowadnikami oraz łącznikami stanowi zabezpieczenie studni przed dostawaniem się do środka nieczystości np. liści, gałęzi czy kamieni, a także stabilizuje konstrukcję oraz chroni elementy techniczne – manometr, wodomierz, zawody czy aparaturę do pomiaru wody.

Warto więc zadbać, aby montowane obudowy studni spełniały najwyższe standardy jakościowe i zostały zainstalowane prawidłowo. Korzystając z pomocy specjalistycznych firm, ryzyko błędnego montażu jest minimalne, jednak wciąż należy czuwać nad jakością obudowy studni.

Obudowa studni głębinowej

Mówiąc o jakości, warto pamiętać, że obudowa studni głębinowej powinna być wykonana z materiałów odpornych na wysoką wilgotność, panującą w zbiorniku. Surowcem nieulegającym korozji jest między innymi PCV, z którego produkowane są nowoczesne obudowy studni, stosowane szeroko w zbiornikach niewielkich, jak i tych o znacznych rozmiarach.

Studnia obudowa, wykonana z odpornego materiału, to nie tylko trwałość, ale przede wszystkim stabilizacja konstrukcji zbiornika. Ma to niebagatelne znaczenie dla prawidłowości funkcjonowania studni. Warto również pamiętać, aby wybór wysokiej jakości obudowy powiązany był z korzystaniem z nowoczesnych i trwałych głowic, denek czy prowadników. Wszystkie te elementy tworzą bowiem konstrukcję, skutecznie zabezpieczającą studnię przed różnymi czynnikami zewnętrznymi.

Udostępnij: