Skanery kodów kreskowych – jaki wybrać?

Skanery kodów kreskowych są łatwymi w obsłudze narzędziami wykorzystywanymi najczęściej w sklepach lub innych usługach, a także w zakładach produkcyjnych. Na rynku istnieje wiele rodzai i typów skanerów kodów kreskowych. Wybór odpowiedniego powinien być opierany o dokładne zadanie, jakie ma spełniać dany czytnik.

Skanery kodów kreskowych – rodzaje i typy

Ważnym czynnikiem przy wyborze właściwego czytnika jest rodzaj wykonywanej pracy. Można wyróżnić tu skanery kodów kreskowych bezprzewodowe i przewodowe. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu skanera pracownik może robić wiele czynności w różnych miejscach. Nie jest przywiązany do jednego stanowiska. Czytniki przewodowe sprawdzają się świetnie w sytuacjach, gdy muszą być zamontowane w jednym punkcie. Np. skaner do sprawdzania cen umieszczony między półkami w sklepie samoobsługowym.

Innym podziałem skanerów, na który warto zwrócić uwagę, jest technika odczytywania kodów danego urządzenia. W ofertach sklepów dostępne są skanery kodów kreskowych, które odczytują tylko kody ID. Są one najtańsze i wyposażone w specjalny laser, który jest najczęściej poziomą kreską przy z czytywaniu kodu. Droższe wersje mogą więcej. Czytają większą ilość rodzai kodów, takich jak np. Aztec czy QR. W swojej budowie mają zwykle nowoczesne diody LED, które naświetlają kod.

Udostępnij: